Tänapäevased lahendused tipptegijatelt

Kvartali arhitektuuri on loonud hinnatud 3+1 arhitektid

Kvartalile parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldas Nordecon 2020. aastal avaliku arhitektuurivõistluse. Žürii poolt valitud võidutöö LEGO autoriteks on arhitektid Gert Guriev, Mihkel Meriste, Lisette Eriste ja Markus Kaasik arhitektuuribüroost 3+1 arhitektid.

Arhitektide sõnul oli nende töö põhieesmärk luua terviklik elukeskkond, milles on piisavalt rohelust ja mänguväljakud, parkimine võimalikult varjatud ja tekiks orgaaniline seotus jõeäärse promenaadiga. Hoonete arhitektuurse lahenduse keskne idee oli ära kasutada suurepärast asukohta Pärnu jõe kaldal ja maksimeerida korterite jõevaadet, seega lõuna-lääne ilmakaarde jääva jõe poole on suunatud enamus terrasse ja rõdusid.

Samuti ei ole juhuslik fassaadiviimistluse valik – arhitektide soov oli rõhutada kohalikku pärandit ja seeläbi arhitektuuris jätkub silmapaistev industriaalne käekiri, millele on leitud uus käsitlus ajatu telliskivifassaadi kasutusega, mida võimendavad efektsed astmelised terrassid.

Majade põhiandmed

Fassaad

Hoonete fassaad on kaetud ajatu ja hooldevaba telliskiviga, mis oma traditsioonilisusega tunnustab ja rõhutab ajaloolist industriaalset käekirja. Klassikalisele tellisele annab aktsenti soojas toonis puitfassaadi osaline kasutus liigendatud fassaaditasanditel.

Konstruktsioonid

Hoonete kandvad konstruktsioonid toetuvad vaivundamendile. Hoone karkass on monteeritavatest raudbetoon paneelidest ja betoneeritud kergplokkidest, mittekandvad välisseinad on termoroovist kergseinad. Fassaadiviimistluseks tellis. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest. Hoonetel on SBS rullmaterjalist katusekattega lamekatus

Siseseinad ja laed

Korterite vahelised seinad on raudbetoonpaneelidest ja kergplokkidest, kommunikatsioonide šahtid on kergplokkidest, korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad.
Betoonlagede kõrgus korterites on ca 2,7 m, esikutes ja vannitubades on ripplaed kõrgusega vähemalt 2,4 m.

Energiatõhusus

Rääma 7D hooned vastavad energiatõhususarvu klassile A. Hoonete katustele paigaldatakse päikesepaneelid.

Küte

Hooned on ühendatud Gren Eesti AS kaugküttevõrguga. Korterites on vesipõrandaküte, mida saab reguleerida ruumipõhiselt. Soojuskandjaks on kaugkütte abil soojendatav vesi, mida suunatakse põrandakütte-kollektoritesse. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud korterite esikusse või garderoobi. Soojussõlm asub hoone 1. korrusel tehnilises ruumis.

Elekter ja nõrkvool

Hoonetesse paigaldatakse tänapäeva nõudmisi ja vajadusi rahuldav elektrisüsteem. Korteritesse paigaldatakse kahesektsiooniline elektri- ja nõrkvooluosaga kilp, kus on tugevvoolu kaitsmed, nõrkvoolu kaablite jaotuskoht ja võimalik koht andmeside seadmetele.

Rõdud, aknad ja uksed

Aknad on 3-kordse klaaspaketiga ja kõrge UV-faktoriga. Rõdudel ja terrassidel on metallpiirded. Korterite välisuksed on tulekindlad värvitud uksed, siseuksed vastavalt siseviimistluspaketile.

Fonolukk ja lift

Hoonete trepikodade sissepääsud varustatakse fonolukusüsteemiga. Korterites paiknevad fonotelefonid, mis on varustatud uksekella funktsiooniga. Igas hoones on lift läbi kõigi korruste.

Ventilatsioon ja jahutus

Korterite õhuvahetuse ja tervisliku sisekliima tagab igasse korterisse paigaldatav soojustagastusega sundventilatsiooniseade. Ventilatsiooniagregaat asub sõltuvalt korteri planeeringust - peamiselt duširuumi ripplae taga või majapidamisruumis. Köökidesse on pliitide jaoks projekteeritud eraldi ventilatsioonitorustik. Köögikubu pliidi kohale valib ja paigaldab vastavalt projektiga ette antud normidele korteriomanik. Osadel korteritel on täiendavalt lisatud jahutussüsteem.

Kvaliteetse ehituse eest hoolitseb Nordecon

Nordeconist

Nordeconil on lisaks enam kui 30-aastastasele kogemusele ehituse peatöövõtjana ka pikaajaline kinnisvaraarenduse kogemus erinevatest Eesti linnadest, eelkõige Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Põhiliselt oleme tegelenud kortermajade arendusega, seda nii üksikute hoonete kui tervete elurajoonidena.

Idee mugavast kaasaegsete lahendustega kodust suvepealinnas Pärnus ei pea jääma vaid unistuseks.

Oled huvitatud?
Võta ühendust!

Seileri Kvartalit arendab ja ehituskvaliteedi tagab Eesti elamuarendusturul ligi 20-aastase kogemusega ehitusettevõte Nordecon AS.
Email again:

Kasutame isikuandmeid päringule vastamiseks. Me ei edasta isikuandmeid kolmandetele osapooltele ega lisa neid reklaami eesmärgiga andmebaasidesse.

Tutvu Nordeconi privaatsuspoliitikaga.

Täname!

Võtame Teiega peagi ühendust!